Aktuálne projekty

POMÁHAJÚCE PROFESIE V EDUKÁCII DETÍ A ŽIAKOV

Naša škola je zapojená od marca 2020 do implementácie aktivít národných projektov  s názvom

POMÁHAJÚCE PROFESIE V EDUKÁCII DETÍ A ŽIAKOV

POMÁHAJÚCE PROFESIE V EDUKÁCII DETÍ A ŽIAKOV II

Národné projekty významne podporujú pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov, asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením a členov inkluzívnych tímov.

Náš školský inkluzívny tím sme začali budovať pred štyrmi rokmi  so špecializáciou na sluchovo postihnuté deti a prostredníctvom národného projektu sa nám ho podarilo rozšíriť o školskú  špeciálnu pedagogičku  na plný úväzok a o troch pedagogických asistentov. Viac tu...

Súčasný inkluzívny tím je deväťčlenný a informácie o jeho práci sú dostupné v záložke na stránke našej školy.

Ciele  národných projektov ako je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania, vytváranie predpokladov na zlepšenie výchovnovzdelávacích výsledkov a zvýšenie inkluzívnosti, rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu  sa nám darí napĺňať aj práve posilnením počtu členov tímu.

Na tejto stránke budeme postupne uvádzať  dobré príklady z praxe, ktoré sú výstupom z realizácie projektu.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Riaditeľka ZŠ: riaditel@zstulipanova.sk

Zástupkyňa pre I. st.: zastupca14@zstulipanova.sk