Navigácia

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 13.-17.1.2020 sa naši žiaci zúčastnili lyžiarskeho kurzu v stredisku Krušetnica. Ubytovaní boli v hoteli Altis priamo na Oravskej priehrade. Počas kurzu absolvovali aj kurz korčuľovania a naplno si užili aj ostatné aktivity ako plávanie, wellnes, telocvičňu a posilňovňu.

 • Zavedenie dochádzkového systému

 • FLL regionálna súťaž Bratislava

  V piatok 10.1. sa uskutočnilo regionálne kolo súťaže First Lego League. Náš tím bojoval až do neskorých večerných hodín. Zmerali si sily s výraznými súpemi. Prezentovali projekt "Odpad okolo nás", obhajovali robota, jeho stavbu a programy, ukázali ako pracujú v tíme a v neposlednom rade súťažili s robotom. Po náročnom a vyčerpávajúcom dni sme sa umiestnili na peknom 10. mieste. Gratulujeme!

 • Poplatok za ŠKD

  Prosíme rodičov, aby poplatok za ŠKD vo výške 15€ naďalej uhrádzali u príslušnej vychovávateľky. Za pochopenie ďakujeme.

 • Oznam - úhrada stravného

  Vážení rodičia, v návale iných povinností Vám niektorým uniklo, že platby za stravné na mesiace január – marec bolo nutné uhradiť do 15.12.2019. Prosíme o čo najrýchlejšie uhradenie platieb podľa tabuľky v prihláške na stravovanie. Ďakujeme. Vedenie ZŠ a ŠJ 

 • Metóda CLIL v 3.A,3.B - Vianoce

 • Vianočný pozdrav

 • Školské kolo Dejepisnej olympiády

  Pre nadšencov histórie našej školy sa 10. 12. 2019 uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády. Týždne príprav sa pre viacerých žiakov pretavili v úspešný výsledok. Najúspešnejšími žiakmi sa stali: Juliana Buchová, Cynthia Kicová z 9. A, Jakub Čerňanský, Norbert Varga z 8. B a Kristína Fügediová Teodor Landor zo 6. A. Budeme im držať palce v okresnom kole!

 • Hodina TECH - kŕmidlá

  Na príchod zimy a mrazivého počasia sa pripravili žiaci 6. ročníka vyrobením kŕmidiel pre operencov, ktorí počas prázdnin navštívia areál našej školy. Počas hodín techniky na nich usilovne pracovali a hotové výrobky rozmiestnili v areáli školy. 

 • Hodina NAV - príprava na príchod Vianoc

  Na hodinách NAV sme sa tiež poctivo pripravovali na príchod Vianoc, síce trošku predčasne, ale po "zapálení" poslednej sviečky na adventnom venci sa tešíme na príchod malého Ježiška do našich rodín.

 • Projekt "Odpad okolo nás"

  V uplynulých dňoch sa náš tím FLL (First Lego League) zúčastnil besied na tému "Odpad okolo nás". Žiaci diskutovali o odpadoch s p. R. Pavelkom (člen výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie) a dnes, 17.12., sa zúčastnili besedy na MÚ Nitra. Na MÚ ich privítal samotný p. primátor M. Hattas a M. Pavelka (referent pre odpadové hospodárstvo mesta Nitra). Žiaci sa po úvodnom slove pustili do otázok životného prostredia, odpadov okolo nás, ako túto situáciu vyriešiť a posvietili si i na konkrétne druhy odpadu. Dozvedeli sa čo chystá mesto Nitra v súvislosti s touto témou a ako môžeme prispieť k zlepšeniu životného prostredia okolo nás. V neposlednom rade ich p. primátor pochválil za iniciatívu starať sa o svoje životné prostredie a za akciu "Čistíme Párovce".

 • Vianočný jarmok

  Vianočný jarmok je každoročnou súčasťou ŽP a patrí medzi jednu z najväčších udalostí našej školy. Žiaci ponúkali rôznorodosť výrobkov, ručne vyrobených ozdôb, cukroviniek, medovníkov, perníkov a koláčov.

 • Nitra bez petárd

  Mesto chce časom zmeniť zvyk ľudí. Podporu na oslavy bez delobuchov získalo aj u ochranárskych združení. Nitra sa rozhodla stráviť vianočné sviatky a silvestrovskú noc bez petárd. Predstavitelia mesta vyzývajú ľudí, aby si namiesto petárd zapálili na námestí symbolickú prskavku. Zámer samosprávy je postupne oslobodiť Nitru od zbytočného hluku, zápachu a škodlivých látok uvoľnených zo zábavnej pyrotechniky. Okrem mesta sa do Sviatkov bez petárd v Nitre zapájajú Stráž prírody Ponitrie, Nitriansky horský spolok, Ekologická servisná organizácia, Ochrana dravcov na Slovensku, združenie Pre deti v Nitre a 44. skautský oddiel Egreše. Zapojíte sa aj vy? 

 • Vianočný jarmok

 • Hlasovanie :)

  Naša škola je po prvom týždni hlasovania na skvelom 3⃣. mieste 😊👌

  Nezabúdajte, že hlasovať sa dá neobmedzene na tejto webovej adrese: https://www.mozebyt.sk/all-star-scho…/videa-hlasovanie-2019/ (číslo školy 58)

 • Chemická show

  Dňa 10.12.2019 sa na našej škole uskutočnila Chemická show zameraná na pokusy s množstvom zaujímavých efektov, reakcií a na recepty na výrobu zábavných hračiek. Žiaci si mohli pokusy aj vyskúšať, čím si prakticky overili svoje teoretické vedomosti.

 • Pytagoriáda

  Naše múdre hlavičky sa zišli pri riešení matematickej súťaže Pytagoriáda. Poriadne si precvičili mozgové závity pri hľadaní správnych riešení. Úspešným riešiteľom gratulujeme a výhercom držíme palce v okresnom kole. 

 • Mikuláš

  Dnešný deň bol pre deti veľmi očakávaný - " Kto dnes zavíta do tried?" Deti privítali Mikuláša s anjelmi a čertmi. Tých poslušných odmenil sladkosťami a menej poslušných si zobrali " do parády" čerti.

 • Geografická olympiáda

  V uplynulom týždni sa naši žiaci popasovali aj s geografickou olympiádou (školské kolo). Preverili si nielen teoretické znalosti, ale aj praktické zručnosti. Už sa vo svete nestratia. V kategórii G sme mali veľa úspešných riešiteľov. Na prvých troch miestach sa umiestnili 1. miesto Pavel Civáň, 2. miesto Andrej Knapčík a 3. miesto Šimon Ševčík. Výhercom srdečne gratulujeme.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Tulipánová 1, 949 01 Nitra
  Tulipánová 1
  949 01 Nitra
  Slovenká republika

 • +421 37 7417106, 0904428516

Fotogaléria