Navigácia

 • Hurá prázdniny!!!

 • Ocenenie mimoriadnych úspechov

  Žiaci 1.-9. ročníka boli ocenení za mimoriadne študijné a športové úspechy. Želáme im veľa síl a odhodlania do ďalšieho štúdia. Ďakujeme

 • Výlet šiestaci

  Žiaci 6. ročníka zažili krásne chvíle na výlete na Orave. Plavili sa po Or. priehrade, vyšliapali si k soche Ježiša na "Rio de Klin", odkiaľ si vychutnávali super výhľady na Oravskú kotlinu. V Múzeu oravskej dediny v Zuberci si mali možnosť vyskúšať ľudové remeslá a mnoho sa dozvedieť o živote na Orave v minulosti. Vyskúšali si ubytovanie na chatkách, zahrali futbal, bedminton a mnohé iné. Na rozlúčku s Oravou navštívili Oravský hrad.

 • Škola tenisu/volejbalu

 • Ocenenie najlepších žiakov MÚ Nitra

  Dnes dostali ocenenie naši najlepší žiaci za svoje úspechy v športe, v jazykových vedomostiach, ale aj z hudobnej oblasti. Ceny odovzdával p. primátor za účasti vedúcej OŠ. Oceneným srdečne gratulujeme. 

 • Výlet Vysoké Tatry

  Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa zúčastnili výletu do Vysokých Tatier. Absolvovali túru zo Štrbského plesa na Popradské pleso a Symbolický cintorín. Na spiatočnej ceste sme si oddýchli vo wellness Bešeňová.

 • Sme majstri!

  Majstri Slovenska v malom futbale kategória U11. GRATULUJEME!

 • MŠ Párovská :) <3

 • Beh zdravia :)

 • Výlet Gejdák

  Siedmaci a ôsmaci si užili spoločné chvíle v nádhernej prírode pri Ružomberku. Dni plné športu a zábavy sme zakončili nielen futbalovým turnajom, ale žiaci si mohli zmerať svoje sily aj na rôznych stanovištiach. Futbal, volejbal, basketbal, tenis, bowling a mnoho iného spríjemňovali spoločné chvíle. Príjemne unavení, plní zážitkov sme sa vrátili opäť do školských lavíc.

 • Výlet v parku

   

  17.6. sa žiaci 5.B s tr. P. učiteľkou zúčastnili koncoročného školského výletu. S úsmevom sa vybrali na túru cez park až do kolkárne, kde na nich čakali rôzne aktivity, sútaže a obed. Športového ducha nezapreli a pokračovali súťažou vo futbale až do neskorých večerných hodín. Tešíme sa opäť o rok.

 • Stretnutie s Veľkou Moravou

  Žiaci siedmich ročníkov v rámci slovenského jazyka a literatúry navštívili Staré divadlo. Projekt Stretnutie s Veľkou Moravou má v podtitule štyri zásady: názorne, konkrétne, pútavo a jednoducho. Renomovaný historik Matej Šiška sa rozhodol, že priblíži históriu prostredníctvom konkrétnej dobovej postavy a výklad spojil s predmetmi, ktoré si každý účastník môže vziať do ruky, obliecť, vyskúšať či dokonca ochutnať. Divadlo zohralo, okrem tradičnej estetickej funkcie, aj úlohu názornej učebnej pomôcky. Po inscenovanom  workshope nasledovala  tematická prehliadka Nitrianskeho hradu. Program bol  zostavený v súlade s najnovším Štátnym vzdelávacím programom a bol ideálnym prostriedkom k doplneniu a spestreniu výučby literárnej výchovy a dejepisu.

 • Jadrová elektráreň

  Žiaci deviateho ročníka na exkurzii v Mochovciach si interaktívne osvojili tému štiepenia atómu a výroby energie.

 • Naši vo finále Školského pohára

  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spolu so Slovenským futbalovým zväzom zorganizovalo aj v tomto školskom roku súťaž mladších žiakov (r. 2005 a mladší) v malom futbale pod názvom Školský pohár. Zapojilo sa do nej 1300 škôl z celej republiky. Sme štvrtí. Gratulujeme. Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/20843890/nitrania-na-finale-skolskeho-pohara.html#ixzz5HeUc8a9r

 • Šachový turnaj

  Žiaci 2. stupňa sa dňa 4.6.2018 zúčastnili šachového turnaja. Hralo sa školské kolo, kde žiaci preukázali svoju šikovnosť, logické myslenie a trpezlivosť. Víťazom blahoželáme.

 • GESTO PRE MESTO

  HLASUJTE PROSÍM ZA NAŠU ŠKOLU :) <3

  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/nitra

  Aktuálna téma podpory projektov od RAIFFEISEN BANKY je VZDELÁVANIE. Obdobie: APR. - JÚN. 2018.Prebieha hlasovanie verejnosti .Raiffeisen banka podporí:aktivity, ktoré prispejú k zlepšeniu vyučovania a budú súčasťou riadneho vyučovania predmetu, jednu udalosť alebo sériu udalostí v škole na obohatenie vyučovacieho procesu, obnovu a zveľadenie priestorov škôl na zlepšenie vyučovacieho procesu, materiálno-technické vybavenie, ktoré bude slúžiť deťom a mládeži v ich rozvoji.Prihlásili sme náš projekt do programu Gesto pre mesto online na www.gestopremesto.sk.

   Hlasovať môže každá osoba staršia ako 18 rokov prostredníctvom online formulára na stránke www.gestopremesto.sk. Každá osoba môže v danom kvartáli hlasovať iba raz. Projekty, ktoré získajú najvyšší počet hlasov, zverejníme nasledujúci pracovný deň po skončení hlasovania.Využite túto jedinečnú príležitosť a prispejte k zlepšeniu života vo svojom meste a na našej škole :)

 • Starší mladším

  Pod týmto názvom ŽP pripravil MDD plný hier, zábavy a súťaží pre tých najmladších.

 • Exkurzia Aurélium

  Centrum vedy je miesto, kde sa prelína zábava s učením v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Centrum vedy používa neformálne metódy, vyvažuje prvky hry a vzdelávania. Idea centra vedy vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Preto sa snaží všetkým návštevníkom dať príležitosť všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Žiaci tak mohli vidieť ako funguje Faradayova klietka, zákonitosti prírody, fyzikálne javy a mnoho ďalšieho. Strávili tak čas plný zábavy a pokusov.

 • Športový deň detí 2018

  Mesto Nitra pripravilo akciu Športový deň detí 2018 pre žiakov a veľa atrakcií. Žiaci mali možnosť súťažiť, zahrať si (volejbal, hokej, šach, boxovať a mnohé iné), pozrieť si prácu jednotlivých športových či tanečných klubov z Nitry, porozprávať i odfotiť sa s hráčmi, jednoducho vyblázniť sa.

 • Nezvyčajná hodina dejepisu

  Žiaci XI.A triedy prežili inú hodinu dejepisu ako obvykle. Pod vedením lektorov z občianskeho združenia Post Bellum SK sa preniesli na slovenský vidiek po 2. svetovej vojne. Najskôr diskutovali o nedávnej minulosti a potom vytvorili tvorivé dielne. Dostali sa do oravskej dediny Mútne a na vlastnej koži, prostredníctvom hrania rolí sa zoznámili s témami kolektivizácie a znárodňovania, zažili voľby v roku 1948, rozhodovali, či pomôžu ľuďom z dediny, ktorí sa museli vysťahovať .Žiakom sa zážitkový workshop pod názvom- Deň, kedy sa mlčalo, veľmi páčil, získali nové poznatky a skúsenosť.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Tulipánová 1, 949 01 Nitra
  Tulipánová 1
  949 01 Nitra
  Slovenká republika

  riaditel@zstulipanova.sk
 • +421 37 7417106, 0904428516

Fotogaléria