Navigácia

 • Vianoce v ŠKD

 • Mikuláš v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu

  Deti z ŠKD spolu s pani vychovávateľkami Krúpovou a Kušnírovou navštívili Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre. Čakal ich tam Mikuláš s anjelom a čertom. Deti mu krásne zaspievali. Nezabudnuteľným zážitkom bola aj cesta vláčikom.

 • KORČULIARSKY KURZ

  V rámci projektu Centrum športu pri ZŠ Tulipánová sa žiaci II. C triedy minulý týždeň zúčastnili korčuliarskeho kurzu na Zimnom štadióne. Pod vedením skúsených trénerov - hokejistov, žiaci prvé korčuliarske pokusy pretavili do finále - Detskej korčuliarske olympiády.

 • PROJEKT 3P - POZNÁM, POZNÁŠ, POZNÁME

  V posledný novembrový piatok vybraní žiaci 9.A a 8.A preukázali svoje praktické zručnosti pri výsadbe desiatich drevín v areáli našej školy. Vzhľadom na to, že v letných mesiacoch v dôsledku veľkého sucha vyschlo niekoľko drevín, ktoré boli vysadené v rámci environmentálneho projektu 3P- Poznám, Poznáš, Poznáme, boli tieto nahradené novými. Chlapci ukázali nielen svoju fyzickú silu a šikovnosť, ale aj v dosť chladnom počasí ochotu zveľadiť náš školský areál. Ďakujeme vám za vašu aktívnu prácu.

 • Geografická olympiáda - školské kolo

  Žiaci piateho až deviateho ročníka sa zapojili do školského kola GEO olympiády. Tento rok bol veľmi úspešný a mali sme viacero úspešných riešiteľov. Medzi veľkou konkurenciou vyšli z každej kategórie traja víťazi. Víťazom gratulujeme. Do okresného kola postupujú:

  kat. E - 1. miesto J. Tóth, 2. miesto J. Kováč, 3. miesto A. Knapčík

  kat. F - 1. miesto J. Kuna, 2. miesto J. Zaťko, 3. miesto M. Ivan

  kat. G - 1. miesto A. Grman, 2. miesto D. Piroš, 3. miesto E. Štiberová

 • Zdobenie stromčeka vo vianočnom mestečku.

  Aj tento rok vyzdobili naši žiaci vianočný stromček na Svätoplukovom námestí. Stromček za našu školu krášlia ručne vyrobené ozdoby z dielne ŠKD. Námestie je už pripravené na ADVENT, ktorý začína už túto nedeľu.

 • 🥉 BRONZOVÉ UMIESTNENIE DIEVČAT NA OKRESNOM KOLE V 3x3 BASKETBALE

  V utorok sa uskutočnilo okresné kolo v 3x3 basketbale žiačok. Okresného kola sa zúčastnilo 6 škôl z Nitry, Vrábel a Golianova. Našim dievčatám sa vydaril vstup do turnaja, keď s prehľadom vyhrali prvé 3 zápasy. V ďalších dvoch zápasoch sme mali smolu a tesne sme prehrali oba zápasy.

  S bilanciou 3 výhry a 2 prehry sme sa umiestnili na bronzovom mieste a do školy sme priniesli pohár za 3. miesto. Dievčatá si zaslúžia obrovskú pochvalu za bojovnosť, keď dokázali konkurovať aj školám, ktoré mali vo svojich radoch basketbalistky (my sme mali iba jednu).

  Chcem poďakovať dievčatám za zodpovedný prístup, viacero krát zostali po škole a trénovali sme spolu v telocvični. Bolo vidieť ako si tento turnaj užívali a bavili sa basketbalom.

 • Červené stužky.

  V novembri sa uskutočnilo niekoľko preventívnych programov. Pre deviate ročníky "Obchodovanie s ľuďmi" a pre nižšie ročníky "Boj za duševné zdravie".

 • Žiacky parlament.

  Členovia ŽP sa zúčastnili ďalšej série prednášok, prezentácií a workshopov, ktoré pre nich pripravujú študenti UKF. Tentokrát to bola téma "Rusko - ukrajinský konflikt".

 • Ako konkrétne historické pramene vypovedajú o minulosti? Odpoveď nám dali naši piataci

  Na posledných hodinách dejepisu sa piataci učili o historických prameňoch formou popísania pamiatky, ktoré si priniesli z domu. Či už to bola stará modlitebná kniha, fotografie ich predkov, staré mince, fotoaparáty, starožitné žehličky na uhlie, či kalamáre, pri ktorých si chceli vzájomne vysvetliť na čo ľuďom slúžili, či z ktorého roku sú. Piataci si dokonca mohli vypočuť autentické zážitky z čias bombardovania mesta Nitry, ktoré spolužiakom formou rozhovoru sprostredkoval spolužiak Adam Letko so svojou babkou. V mene piatakov všetkým rodičom, starým rodičom za spoluprácu ďakujeme.

 • Úspech na Večernom behu 🏃‍♀️🥇

  Naša siedmačka Simona triumfovala na Večernom behu Nitrou, ktorý sa koná pravidelne už od roku 1972. V jej vekovej kategórii bežalo 24 dievčat. Blahoželáme!

 • Poľovníci v ŠKD

  V rámci ŠKD deti nielen vychovávame, ale aj vzdelávame. Tentokrát sme si pozvali do ŠKD poľovníkov a pracovníkov OkO SPZ v Nitre. Počas besedy deti oboznámili s lesníctvom, starostlivosťou o les a zvieratá, ktoré v ňom žijú. Vyzdvihli podstatu zalesňovania a obnovovania lesov, či správneho správania sa v lese. Besedu deťom spríjemnili aj dvaja nemeckí stavači, ktorí predviedli ako sa hľadá v lese zver. Týmto chceme všetkým poľovníkom poďakovať a veríme, že sme v deťoch vzbudili záujem a lásku o prírodu okolo nás.

 • Zippy na prázdninách

  Deti školského klubu realizujú spolu s pani vychovávateľkami program Zippy. Program je založený na rozvoj emocionálnej stránky detí. Učí ich zmyslu k zodpovednosti a spolupatričnosti. Zippy je lúčny koník, o ktorého sa starajú a brávajú si ho na víkendy domov. Minulý víkend strávil Zippy u žiačky druhého ročníka Ellie a tá sa podelila s nami o zážitky, ktoré prežila so Zippym. 

 • PRIVOŇALI K ARCHEOLÓGII

  Naši tretiaci, oddelenie ŠKD p. vychovávateľky M. Myšiakovej, si v piatok poobede odskočili na Chrenovú do Archeologického ústavu Slovenskej akadémie vied. Na Dni otvorených dverí ich privítali vedci - archeológovia. S ich prácou sa zoznámili prostredníctvom viacerých zaujímavých aktivít. Napríklad skúsili si spracovať obilie pomocou starovekých nástrojov, skladali úlomky dávnych nádob, hľadali zvieracie kosti v piesku, spoznávali kosti ľudského tela, dozvedeli sa ďalšie zaujímavosti o práci archeológov a spoznali ich pracovné nástroje. Deti sa v budove SAV rozhodne nenudili, v mnohých z nich sa prebudili vedátorské gény a veľmi rady tam zavítajú aj nabudúce.

 • Exkurzia - Banka lásky

  V BANKE LÁSKY je prvý trezor na svete, v ktorom sa uchováva navždy to najcennejšie – láska. Rovnako ako Andrej Sládkovič naveky uchoval lásku k milovanej Márii v najdlhšej ľúbostnej básni na svete- Marína. Žiaci 8.ročníka mali možnosť oboznámiť sa s týmto krásnym dielom počas hodín Literatúry a následne zažiť atmosféru naživo v Banskej Štiavnici. Žiaci sa taktiež oboznámili s históriou mesta, baníctvom a pamiatkami.

 • „Ako sa stromy tešia“

  Príjemným zakončením poznávania stromov a kríkov v areáli školy v rámci techniky bolo zhotovenie malých dielok „Ako sa stromy tešia“. Jesennú fantáziu vytvorili dievčatá 5. C triedy.

 • Mesiac úcty k starším - beseda

  Dňa 2.11. sa uskutočnila beseda pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, ktorú zorganizoval Žiacky parlament. Privítali sme našu bývalú pani učiteľku, nitriansku poetku a sprievodkyňu NISYS p. Máriu Dankovú a strávili sme s ňou príjemné chvíle.

 • Halloween v ŠKD

 • Angličtina bola opät Halloweenska!

  V závere týždňa si deti na hodinách angličtiny užili špeciálne aktivity - obľúbený Kahoot kvíz na Helloweensku tému, doplňovačky, osemsmerovky a hry. Zistili, prečo sa v tento deň vyrezáva tekvica, ale aj to, prečo sa dnes ľudia obliekajú do kostýmov.  Nemohlo chýbať občerstvenie, strašidelné masky a samozrejme, veľa veľa zábavy. 

 • Halloween, alebo keď starší učia mladších

  Žiaci zo 6.A si pre svojich malých kamarátov pripravili výnimočnú Halloweensku vyučovaciu hodinu angličtiny. Do tretiackej triedy zavítali v maskách a hneď v úvode hodiny ich oboznámili s históriou tohto sviatku. Potom si spolu s tretiakmi zopakovali slovnú zásobu a pomohli im s výrobou Halloweenskych záložiek. Hodina sa všetkým veľmi páčila a my dúfame, ze žiaci našej školy budú v spoločných hodinách aj naďalej pokračovať. 

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Tulipánová 1, 949 01 Nitra
  Tulipánová 1
  949 01 Nitra
  Slovenká republika

 • 0904428516
  Riaditeľka ZŠ: riaditel@zstulipanova.sk

  +421 37 7417106
  Zástupkyňa pre I. st.: zastupca14@zstulipanova.sk

  +421 37 7417106
  Zástupca pre II. st.: zastupca59@zstulipanova.sk

  +421 37 6533189
  Tajomníčka: zuzana.sestakova@zstulipanova.sk

  +421 903 283 290
  Personalistka/mzdárka: paulovicova@zstulipanova.sk

Fotogaléria