Navigácia

 • Tekvičkovo - poďakovanie

  Ďakujeme všetkým šikovným deťom a kreatívnym rodičom za krásne jesenné práce, ktoré zdobili vstup do našej školy.

  Viac tu.

   

 • Farebný týždeň zdravia na 1. stupni

  Všetci chceme byť zdraví a čo pre to urobiť sme sa dozvedeli počas týždňa blokového vyučovania plného aktivít, zameraných na dôležitosť zdravej výživy, pitného režimu, pohybu, dostatku spánku a pozitívneho myslenia pre naše zdravie. Na tému konkrétneho dňa deti upozorňovala farba, v ktorej sme boli oblečení. Veríme, že aj takouto formou sme prispeli k budovaniu a upevňovaniu návykov zdravého životného štýlu u našich detí.

 • Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Žiaci deviateho ročníka si zmerali sily vo vedomostiach z nášho materinského jazyka v školskom kole OSJL. Tí najlepší boli preverení v online teste, tvorbe vlastného textu a v rečníckom prejave. Úspešní riešitelia boli traja: Jakub Tóth, Jakub Kováč a Samuel Drančák. Najviac bodov získal Jakub Tóth, ktorý postupuje do okresného kola.

   

 • Mentálna Aritmetika

 • Online prednáška na tému (kyber)šikanovanie

  Milí rodičia! Za účelom potreby včasnej identifikácie  kyberšikany si dovoľujeme Vám dať do pozornosti pokračovanie  podujatia „Online večerná škola na tému „Je to (kyber)šikanovanie?", ktoré sa bude konať dňa 27.10.2022 (štvrtok) od 17:30 do 19:00 online formou cez aplikáciu ZOOM. Škola sa aktívne venuje tejto problematike a chceli by sme, aby aj rodičia boli do tejto témy zainteresovaní. Ponúkame možnosť verejnej prednášky, kde sa o téme dozviete viac. Teší na na Vás realizačný tím.

  Viac informácií o večernej škole je uvedených na:  Facebook podujatia TU

  Link k pripojeniu na podujatie (Zoom): TU

  Na večernej škole budeme spolu hľadať odpovede na otázky ako sú:

  📌 Ako identifikovať kyberšikanovanie a šikanovanie?

  📌 Čo je a čo nie je kybešikanovanie?

  📌 Môže sa vyskytovať šikanovanie spolu s kyberšikanovaním?

  📌 Prečo dochádza k šikanovaniu a kyberšikanovaniu?

  📌 Ako zistím, že moje dieťa je obeťou kyberšikanovania?

  📌 Čo s tým? (podpora dieťaťa)

  📌 Čo keď je dieťa prizerajúcim alebo agresorom?

  📌 Ako spolupracovať s triednym učiteľom?

  Lektorkou podujatia je pani doc. PaedDr. Katarína Hollá, PhD.  z Univerzity Konštantína filozofa v Nitre.

 • Zatmenie Slnka

  Dnes sme mali možnosť sledovať nebeské divadlo v priamom prenose, pretože zo Slovenska bolo viditeľné čiastočné zatmenie Slnka. Dochádza k nemu, keď sa Slnko, Mesiac a Zem dostanú na jednu priamku. Slnko je vtedy zatienené Mesiacom. Zatmenie bolo viditeľné v Atlantickom oceáne, severnej Afrike, Európe a juhozápadnej Ázii. U nás bolo toto zatmenie viditeľné ako čiastočné – na juhozápade Slovenska zakryl Mesiac 42 percent slnečného disku, na severovýchode takmer 50 percent. Zatmenie sa začalo o 11. hodine a 16. minúte, maximálna fáza bude o 12.25 h, koniec zatmenia o 13.34 h. Najbližšie slnečné zatmenie bude zo Slovenska viditeľné až 29.marca 2025.

 • PIATACI V DIECÉZNEJ KNIŽNICI

  Dňa 20. a 21. októbra 2022 sme v rámci predmetu Slovenský jazyk a literatúra navštívili Diecéznu knižnicu v Nitre. Žiaci 5.A, 5.B. a 5.C vstupovali do vzácnej knižnice so zatajeným dychom a cítili sa ako v príbehu Harryho Pottera. Dozvedeli sme sa, že v súčasnosti sa nachádza v knižnici 66 000 zväzkov. Najvzácnejšie sú prvotlače, knihy vytlačené v storočí, kedy bola vynájdená kníhtlač. V pamätnej knihe sme videli aj podpis cisára Františka Jozefa, ktorý navštívil knižnicu pri príležitosti vojenskej prehliadky v kasárňach v Nitre.

 • Naši deviataci v Seredi

  Žiaci 9. ročníka sa vo štvrtok 20. októbra zúčastnili v Seredi hneď dvoch exkurzií. Ich prvá návšteva viedla do podnikovej predajne Sedita, kde sa zoznámili s podmienkami výroby tovarov tejto známej značky, ako aj so základnými ekonomickými informáciami a tým si názorne utvrdili práve preberané učivá z občianskej náuky.

  Ich druhá exkurzia, v Múzeu holokaustu, bola venovaná jednej z najzávažnejších tém vo vyučovaní dejepisu a etickej výchovy. V priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora počas 2. sv. vojny sa mali možnosť zoznámiť s tragickými osudmi zväčša židovského obyvateľstva. Prostredníctvom pripraveného vzdelávacieho programu, lektora, dokumenty a prepracované expozície si odniesli mnoho informácií, ale aj dojem neuveriteľného bezprávia, ktoré je toto smutné obdobie našich dejín tak známe.

 • List primátorovi

  Predsedníčka Žiackeho parlamentu V. Daníková bola dnes veľmi úspešná. Dostala ocenenie od primátora Nitry za veľmi prínosný list primátorovi, čo by chcela v meste zmeniť, vrátane našej školy.

  List si môžete prečítať TU.
 • Svetový deň stromov

  Dávajú nám kyslík, sú domovom pre množstvo živočíchov, v horúčave nám poskytujú tieň, dávajú nám potravu, liečivá, drevo na oheň alebo na výrobu nástrojov či stavebný materiál. Stromy sú jednoducho pre nás vzácnym darom. Patria medzi najstaršie a najdlhovekejšie organizmy na našej planéte. Tento týždeň si ôsmaci pripomenuli Svetový deň stromov a vysadili dva v areáli školy.

 • Svetový deň chrbtice

  Bolesti krku i celej chrbtice trápia čoraz viac žiakov. I preto je nutná osveta a zdvihnutie povedomia v tejto problematike. Svetový deň chrbtice je stanovený na 16. októbra, ale na chrbát treba myslieť po celý rok. Tento týždeň si ôsmaci precvičili celú zostavu zameranú na chrbtové svalstvo. Pod vedením p. uč. Bereseckej objavili aj svaly, o ktorých doteraz netušili, že ich vôbec majú.

 • ŠPORTOVO-ZÁBAVNÉ POPOLUDNIE V ŠKD

  Deti z ŠKD si užili slnečné piatkové popoludnie zábavno-športovými aktivitami v parku. Postupne si všetci zasúťažili na 4 stanovištiach: hod na presnosť, kop na presnosť, prekážkovú beh a slalomová jazda na kolobežke. Deti si toto krásne popoludnie náramne užívali a veľmi sa tešili že si mohli zašportovať. Všetky deti deti odchádzali domov šťastné a s úsmevom na tvári.

 • Šarkaniáda

 • HUDOBNÁ VÝCHOVA TROCHU INAK

  Dnes na Hudobnej výchove v 6.A pán Učiteľ Baráth, spolu so žiačkou Paulou Kollárikovou, zorganizovali krátky koncert strunových nástrojov, žiaci si tiež mohli vyskúšať hru na gitare či husliach. Pre mnohých to bol prvý kontakt s hudobnými nástrojmi vôbec.

 • ADAPTÁCIA DIEŤAŤA V ŠKOLE

  V utorok 11.10. sa na našej škole uskutočnilo stretnutie školskej psychologičky s rodičmi žiakov prvého stupňa. Témou stretnutia bola Adaptácia dieťaťa v škole. Priebeh a možné ťažkosti. Čo si môžem ako rodič všimnúť? Ako pomôcť dieťaťu zvyknúť si? Na to všetko dostali rodičia odpoveď. Stretnutia budú prebiehať i naďalej so zaujímavými témami.

 • Predchádzanie vzniku krízových situácií

 • Burza informácií

  V utorok sa ôsmaci zúčastnili akcie "Burza informácií". Kariérové rozhodnutie, ktoré by malo byť výsledkom kariérového vývinu v príslušnom vývinovom štádiu jednotlivca, je krokom, ktorý môže pozitívne alebo negatívne ovplyvniť celý jeho ďalší život. Preto mali žiaci možnosť stretnúť sa so zástupcami rôznych stredných škôl a opýtať sa, čo ich zaujímalo. Svoje stánky mali na mieste nielen odborné školy, ale aj gymnáziá či učilištia. Široký záber pomohol žiakom v nasmerovaní sa na svoj budúci výber SŠ.

 • Ocenenie primátora

  Žiaci našej školy sa v minulom školskom roku zúčastnili Celoštátnych  školských Futbalových súťaží pod záštitou Ministerstva školstva a Slovenského futbalového zväzu na, ktorých sa v troch kategóriách prebojovali až na školské Majstrovstvá Slovenska a to nasledovne:

  McDonald´s cup - žiaci a žiačky (súťažili spolu)  4. ročníka a mladší 

  dejisko finále Národné tréningové centrum SFZ Senec

  konečné 2. miesto, čím sa stali vicemajstrami Slovenska

  zúčastnilo sa viac ako 800 škôl z celého Slovenska

  Školský pohár SFZ v malom futbale mladších žiačok 7. ročník a mladšie

  dejisko finále Športový komplex X-Bionic Sphere, Šamorín

  konečné 3. miesto na Slovensku

  zúčastnilo sa viac ako 300 škôl z celého Slovenska

  Školský pohár SFZ v malom futbale mladších žiakov 7. ročník a mladší

  dejisko finále Športový komplex X-Bionic Sphere, Šamorín

  konečné 6. miesto na Slovensku

  zúčastnilo sa viac ako 300 škôl z celého Slovenska

  V pondelok, 26.9.2022, im bolo udelené ocenenie primátora mesta Nitra (Marek Hattas).Gratulujeme!

 • "Ďakujeme"

  Aj takto sa bavia návštevníci školy. Doma sa určite nikto o svoje veci a majetok nestará takto. Smutné.

 • Kláštorný beh

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Tulipánová 1, 949 01 Nitra
  Tulipánová 1
  949 01 Nitra
  Slovenká republika

 • 0904428516
  Riaditeľka ZŠ: riaditel@zstulipanova.sk

  +421 37 7417106
  Zástupkyňa pre I. st.: zastupca14@zstulipanova.sk

  +421 37 7417106
  Zástupca pre II. st.: zastupca59@zstulipanova.sk

  +421 37 6533189
  Tajomníčka: zuzana.sestakova@zstulipanova.sk

  +421 903 283 290
  Personalistka/mzdárka: paulovicova@zstulipanova.sk

Fotogaléria