Navigácia

 • Detský čin roka

  Naše žiačky - sestry zo 6.A a 7.A Sophia s Michaelou získali prvé miesto v príbehoch, ktoré píše sám život. Ocenenie dostali v druhej kategórii pod názvom "Pomoc v rodine".

 • Dajme spolu gól

  Slovenský futbalový zväz v tomto školskom roku rozšíril projekt „Dajme spolu gól“ o možnosť zapojenia základných škôl, konkrétne detí z 1. ročníkov. Naša škola využila príležitosť a zapojila sa do spolupráce. Prváci si to veľmi užili. Hlavným cieľom je formovať u žiakov pozitívny postoj k pohybovej aktivite a ku športu. Prváci svoje zapálenie pre šport objavili.

 • Programujeme ozoboty

  Dnes si žiaci vyskúšali programovanie trochu inak. Prišla medzi nás lektorka z AjTyvIT a zrealizovala workshop s ozobotmi. Rozširujeme obsah hodín informatiky a ukazujeme aj nové možnosti, ktoré IT svet ponúka pre štúdium a kariéru. Ale hlavne je to super zábava! Žiaci tak "programovali" rôzne príkazy pre malého robota, ktorý vykonával ich príkazy pomocou farieb.

 • Čitateľský oriešok

  Finalisti 8. ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže sú známi! Sú medzi nimi aj naši žiaci. Všetkým finalistom srdečne gratulujeme!. ....a teraz už lajkujte kresby svojich školákov a kamarátov, zaslúžia si to.

  186. Karolína Chlebová

  https://www.facebook.com/.../a.497368489.../4973675686003595

  319. Timotej Ďuriš

  https://www.facebook.com/.../a.497368489.../4973683189336178

  256. Eliška Strnisková

  https://www.facebook.com/.../a.49735.../4973542476016916/...

  249. Richard Čapek

  https://www.facebook.com/.../a.49733.../4973313696039794/...

  271. Lujza Bumbalová

  https://www.facebook.com/.../a.49731.../4973096406061523/...

  283. Jozef Šinglár

  https://www.facebook.com/.../a.49731.../4973097106061453/...

  312. Noelka Babulicová

  https://www.facebook.com/.../a.49731.../4973099202727910/...

 • „Viem, čo zjem“

  Na predmete „Viem, čo zjem“ si žiaci 5.C vypestovali rastlinky žeruchy siatej a po zožatí úrody si pochutili na čerstvom chlebíku a kozom syre posypanom žeruchou. Chutné a zdravé raňajky mali veľký úspech, preto budeme pokračovať v pestovaní žeruchy. 

  Postup je veľmi jednoduchý: stačí dať do misky vatu, namočiť ju vodou,  posypať semienkami žeruchy a udržiavať vatu vlhkú. Po týždni môžeme zberať rastlinky, ktoré sú plné vitamínov, hlavne A, B, K, E a minerálov.

 • Riaditeľské voľno (5. - 8. ročník)

  Riaditeľka ZŠ udeľuje na 6. apríla 2022 (streda) žiakom 5. až 8. ročníka RV, z dôvodu zabezpečenia optimálnych podmienok pri testovaní deviatakov T9.

 • Naši úspešní žiaci nám robia radosť...

  Tento víkend sa Emmka Bírová, žiačka 4.A, zúčastnila 3 súťaží. V sobotu sa konal Slovenský pohár v karate a v agility, odkiaľ si priniesla dve zlaté medaily. Zúčastnila sa tiež turnaja Bratislavský pohár mládeže  vo Viničnom, kde získala bronz. Srdečne gratulujeme.

 • Preventívny program

  Tento týždeň bola ukončená tretia časť prevencie. Žiaci 9.A a B hovorili s kpt. PZ I. Matejovou o trestno - právnej zodpovednosti, šikane a kyberšikane.

 • Vynikajúci úspech Jakuba Tótha na dejepisnej a geografickej olympiáde

  Naša škola sa každoročne zúčastňuje rôznych predmetových olympiád, kde naši žiaci pravidelne obsadzujú výborne umiestnenia úspešných riešiteľov. No tento rok sa Jakubovi Tóthovi z 8. B podarilo nielen suverénne vyhrať okresné kolo dejepisnej olympiády, ale o pár dní neskôr postúpiť do krajského kola aj z geografickej olympiády.

  Jakub tak dokázal nielen športový talent, ale aj svoj veľký prehľad v týchto zaujímavých predmetoch.

  Držme mu palce v krajských kolách oboch olympiád!

 • Európsky týždeň financií (21. – 27.marca 2022)

  V rámci Európskeho týždňa financií sa nám podarilo viacero aktivít so žiakmi siedmych
  a ôsmych ročníkov.

  Tímy z triedy  8.A a 8.C   si overili svoje vedomosti v Slovenskom národnom kole Európskeho kvízu o peniazoch.  Kvíz bol zameraný na zlepšenie finančnej gramotnosti  žiakov hravou a zábavnou formou.

  Žiaci  7.A a 7.B triedy sa  v blokovom vyučovaní dozvedeli odpovede na otázky:  Prečo vznikli peniaze? Na čo sú nám banky? A aká je hodnota peňazí?  So záujmom sa zúčastnili celodenného interaktívneho  vyučovania v blokoch a počas intenzívneho  vyučovania zábavnou a zážitkovou formou si žiaci osvojili dôležité poznatky o financiách. Okrem rôznych didaktických hier využívali najmä prácu s tabletmi v skupinách, na ktorých súťažnou formou vypracovávali mnohé interaktívne cvičenia.

  Peniaze sú neoddeliteľnou súčasťou nášho sveta a finančné záležitosti riešime každý deň. Pritom to, či vlastným financiám rozumieme a ako vieme s nimi hospodáriť, ovplyvňuje životnú situáciu každého z nás. Preto naša škola pravidelne zapája do vyučovania aj prvky finančnej gramotnosti.

  Zanietenosť a pracovné nasadenie si môžete prezrieť na priložených fotografiách.

 • Je to tu!!! Zápis prváčikov do 1. ročníka začal...

  Prečo zapísať prváčika k nám? Tu je odpoveď...​​​​​​​

  POSTUP ZÁPISU V  KROKOCH:

  1. Vyplňte elektronickú prihlášku, ktorú nájdete v záložke „Zápis do 1. ročníka“ (tu nájdete podrobné info).

  2.   Pridelenie konkrétnych termínov školou na zápis pre každé dieťa.

  3.  Prezenčný zápis podľa pridelených termínov v dňoch 4. apríla - 8. apríla 2022.

                                                                                                                  TEŠÍME SA NA VÁS !!! 😀

 • Tvorba vlastného výrobku na technike

  Naše piatačky a piataci sa na posledných hodinách techniky zoznamovali s tvorbou výrobku, čítaním jednoduchého technického výkresu a na základe neho realizovali vlastné výrobky- tangramy. Sú to jednoduché hry/ hlavolamy, z ktorých sa dajú poskladať rôzne tvary. Verili by ste, že použitím všetkých častí vieme vytvoriť mačku, hrocha, rybu, líšku či havrana? Naši piataci vám to ukážu.

 • Burza školských pomôcok

 • Kurz korčuľovania

  Žiaci 2.A triedy mali možnosť v čase od 7.3.-11.3. 2022 absolvovať týždenný kurz korčuľovania v rámci projektu "Centrum športu" Pod vedením úžasných trénerov-ambasádorov zažili nádherný a nezabudnuteľný týždeň na ľadovej ploche, kde sa od prvých nesmelých krôčikov prepracovali k záverečnej korčuliarskej olympiáde a pred zrakmi rodičov predviedli, čo sa za týždeň naučili. Všetkým organizátorom patrí naša obrovská vďaka.

 • Cisárove nové šaty

  Opatrenia sa začali uvoľňovať a my sme si spolu so žiakmi 5. ročníkov mohli konečne vychutnať literárnu výchovu inak. Navštívili sme Nové divadlo a divadelné predstavenie na motívy rozprávok H. Ch. Andersena Cisárove nové šaty. Naučili sme  sa, ako sa správať v divadle a preniesli sme sa barokového divadla so všetkým, čo k tomu patrí. Pre všetkých bolo veľkým prekvapením, keď sa  žiaci sami stali na chvíľu hercami. Ochkali sme a achkali, tlieskali a chválili cisárove šaty, dokonca sa jeden z nás stal aj krajčírov pomocník.  A bolo naozaj veselo... Svedčia o tom  pomiešané  Andersenove rozprávky a ich hlavní hrdinovia, ktorí sa spolu stretli v jednom spoločnom predstavení. Video si môžete pozrieť TU.

 • Úspech v Dubaji

  Barborka z 8.C bola členkou výpravy moderných gymnastiek ŠK ŠOG Nitra, ktoré dostali pozvanie od klubu z Dubaja. Nitrianky súťažili priamo v areáli Expo 2020 v konkurencii dievčat z 24 krajín. Vo svojej kategórii (juniorky - program B) Barborka získala 1. miesto. Blahoželáme!

 • Inšpiruj knihou

 • Preventívny program pokračuje...

  V rámci prevencie bol v 3.C zrealizovaný projekt "Oliho príbeh". Bol zameraný na bezpečnosť v doprave a hlavne na železničnú dopravu. Vedeli ste, že železničná doprava patrí medzi najbezpečnejšiu dopravu?

 • Prevádzkové pokyny - dodatok č. 9

  Najnovší dodatok nájdete tu: Prevádzkové pokyny - Dodatok č.9.doc

 • Oznam

  Dňa 7.3. 2022  z dôvodu  pozitivity zamestnankýň školskej jedálne na ochorenie covid-19 sa nebude variť. Dňa 8.3.2022 bude všetkým žiakom a zamestnancom školy udelené riaditeľské voľno z dôvodu plánovanej odstávky elektrickej energie spoločnosťou Západoslovenská distribučná,a.s. 

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Tulipánová 1, 949 01 Nitra
  Tulipánová 1
  949 01 Nitra
  Slovenká republika

 • 0904428516
  Riaditeľka ZŠ: riaditel@zstulipanova.sk

  +421 37 7417106
  Zástupkyňa pre I. st.: zastupca14@zstulipanova.sk

  +421 37 7417106
  Zástupca pre II. st.: zastupca59@zstulipanova.sk

  +421 37 6533189
  Tajomníčka: zuzana.sestakova@zstulipanova.sk

Fotogaléria