Euro Run Úsmev pre strom Červené stužky Trieda v prírode a letná čitáreň Záložka do knihy Deň Zeme 2017 Darujte Vianoce Toto dokážem Radostne a hravo

Euro Run

V minulosti mala každá krajina EÚ vlastnú menu. Dnes má 19 krajín spoločnú menu - Euro. 338 miliónov európanov je spolu silnejších s Eurom. Kto je za Euro zodpovedný? Európska Centrálna Banka a banky krajín Eurozóny, ktoré vydávajú eurobankovky. Európska Centrálna Banka má sídlo vo Frankfurte nad Mohanom. Každá krajina má svoju vlastnú Centrálnu Banku, ktorá sa zvyčajne nachádza v hlavnom meste. Bankovky sú cenné a preto sa ich zločinci snažia falšovať. V skutočnosti sa dá ľahko zistiť, či je bankovka pravá.

Zapojili sme sa so žiakmi do projektu Euro Run. Hravou formou sa žiaci zoznámia s bankovkami. Budú vedieť rozoznávať základné znaky bankoviek a mincí. Hra Euro Run - Euro Beh podporuje nielen finančnú gramotnosť žiakov, ale je aj veľmi dobrou cestou, ako zapojiť do tématiky celé rodiny. Stane sa tak rodinnou hrou.

Hra je určená primárne vekovej skupine od 9 do 12 rokov. Súťaž Euro Run sa bude konať od 25. novembra 2015 do 25. februára 2016. Sto najlepších hráčov získa bankovku 20 € v špeciálnom ráme z akrylového skla s gravírovaním!

Viac informácií nájdete tu:

Zodpovedná osoba

Meno: Mgr. Jana Trnková